Oblátky Horalky od Sedity sú pre mnohých Slovákov synonymom hôr a turistiky a preto sa už niekoľko rokov aktívne zapájajú do podpory turistiky formou prispievania na projekty obnovy a zveľaďovania turisticky využívaných miest (turistických chodníkov, značenia, objektov atď.). Slovensko je nádhernou krajinou s prekrásnou prírodou a pamiatkami, ktoré je potrebné chrániť a zachovať pre ďalšie generácie. Horalky od Sedity sa držia tejto myšlienky, pomáhajú a odovzdávajú posolstvo ďalej.
Rok 2013
Už v roku 2013 sa mohli turisti stretnúť s Horalkovými tímami vo viacerých turistických centrách po celom Slovensku. Horalky od Sedity hravou formou učili deti správnym návykom v prírode, prostredníctvom „Turistických desatoro“ a vyzývali k zbieraniu odpadkov v okolí. Horalky prispeli na osadenie tabúľ na Rainerovom náučnom chodníku a pomohli s turistickým značením, či osadením desiatok lavičiek a košov na odpadky vo viacerých lokalitách.
Rok 2014
Jedným z projektov v roku 2014 bolo otvorenie detského náučného chodníka v Bachledovej doline. Horalky od Sedity sa postarali o turisticky náročnejšiu časť, ktorá vedie k Jezerskému jazeru a meria 6,5 km. Na jednotlivých stanovištiach tejto časti náučného chodníka, turisti spoznávajú vtáky žijúce v danej oblasti, ako aj živočíchy žijúce v okolí Jezerského jazera. Po ceste sú rozmiestnené aj športové stanovištia, kde si deti preveria svoju obratnosť a silu pri zábavných pohybových úlohách. Celý chodník tak nadobudol veľmi hravú podobu.
Program Živé chodníky
Horalky od Sedity sa zapojili do programu „Živé chodníky“ nadácie Ekopolis, cieľom ktorého je obnova a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. Program Živé chodníky vznikol v roku 2007 a v roku 2009 získal cenu Via Bona Slovakia v oblasti životného prostredia. V roku 2014 sa dostalo viac pozornosti obnove a zlepšovaniu turistických chodníkov v okolí 4 slovenských hradov. Výsledkom boli desiatky kilometrov upravených turistických chodníkov v okolí Spišského hradu, Beckovského hradu, Čachtického hradu a Červeného Kláštora. Vďaka podpore oblátok Horalky od Sedity bolo obnovených takmer 30 km maľovaného značenia, opravených 12 informačných panelov a pribudli nové panely s turistickými mapami a viacero smerovníkov.
Rok 2015
Obľúbenou víkendovou náplňou nejedného Slováka je túra na hrad. Slovensko je na hrady skutočne bohaté. Mnohé z nich sú však už v stave zrúcanín, ktoré by bez ďalšieho ľudského zásahu postupne zchátrali a odkazy v nich ukryté by sa navždy stratili v čase. Často sa o tieto zrúcaniny starajú iba dobrovoľníci, ktorí sa snažia stavby zrekonštruovať a zakonzervovať, aby boli zachované pre ďalšie generácie.
Preto si v roku 2015 vzali Horalky od Sedity za svoj cieľ pomôcť dobrovoľníkom v snahe o záchranu slovenských hradov. Finančne podporili združenie Zachráňme hrady, ktoré združuje dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí sa o zrúcaniny našich hradov starajú. V spolupráci so združením pripravili Horalky sériu letných podujatí na hradoch, kde bola širokej verejnosti priblížená tematika dobrovoľníctva a obnovy hradov na Slovensku. Na podujatiach sme mali tiež možnosť poďakovať dobrovoľníkom za ich prácu a pomôcť im v ich ušľachtilom úsilí.
Podujatia sa konali na troch hradoch: hrad Hrušov, hrad Lietava a hrad Šariš. Návštevníci zažili neopakovateľnú atmosféru týchto magických miest a dozvedeli sa niečo nové nielen o hrade a jeho histórii, ale aj o práci dobrovoľníkov a mohli priložiť ruku k dielu. Odniesli si tak domov množstvo úžasných zážitkov.